Резултати литерарно-ликовног конкурса поводом Дечије недеље

Јавна библиотекa "Данило Киш" објавила је резултате литерарног и ликовног конкурса који се традиционално расписује поводом Дечије недеље. Тема овогодишњег конкурса била је "Велико срце деце Србије".

Награђени литерарни радови:

• ТАРА СТАНИШЉЕВИЋ III1, ОШ „Бранко Радичевић” Равно Село
  • МИЛИЦА РАДОСАВЉЕВИЋ IV1, ОШ „Светозар Милетић”
  • НЕДА КАРАНОВИЋ III1, ОШ „Бранко Радичевић” Равно Село
  • МАША МИЛОВИЋ VIII1, ОШ „Братство-јединство”
  • ЛАРА НИКОЛИЋ VIII2, ОШ „Бранко Радичевић” Равно Село
  • АЛЕКСА МАЗУР VIII3, ОШ „20. октобар” ЛЕНКА ВУЧКОВИЋ V3, ОШ „20. октобар”
  • СТЕФАН ГЛОЂОВИЋ II2, Гимназија „Жарко Зрењанин”
  • УНА НИКОЛИЋ II2, Гимназија „Жарко Зрењанин”

Награђени ликовни радови:

• ЕЛЕНА ИСАКОВ, вртић „Полетарац”
  • ВИДАК МИХАИЛОВИЋ, вртић „Цицибан” Змајево
  • АНЕТА ДЕЛИЋ, вртић „Бубица”
  • МАРКО БАЈИЋ IV1, ОШ „Вук Караџић” Бачко Добро Поље
  • САНДРА БОГДАНОВИЋ IV1, ОШ „Вук Караџић” Бачко Добро Поље
  • АНА ПЕРОВИЋ IV3, ОШ „Светозар Милетић”
  • НЕДА КРАПИЋ I2, ОШ „Бранко Радичевић” Равно Село

Похвале:

• ЂОРЂЕ СЕРДАР III3, ОШ „Братство-јединство” Куцура
  • МИЛИЈАНА ДРАГИЧЕВИЋ ОШ „Вук Караџић” Бачко Добро Поље
  • НАЂА СТЕФАНОВИЋ VII3, ОШ „Петар Петровић Његош”
  • АЛЕКСА ВУЛАНОВИЋ VII3, ОШ „Петар Петровић Његош”
  • ВАЛЕНТИНА ХОРЊАК V2, ОШ „Братство-јединство” Куцура
  • МИЛИЦА РОСИЋ II3, ССШ „4. јули”
  • НИНА ЧЕКЕ II3, ССШ „4. јули”
  • МАГДАЛЕНА СОКАНОВИЋ, Удружење за помоћ МНРО „Кућица”
  • МИРЈАНА ДИМИЋ, Удружење за помоћ МНРО „Кућица”
  • АЛЕКСАНДАР МИТИЋ, Удружење за помоћ МНРО „Кућица” Врбас

Одлуку за приспеле литерарне радове донео је Бранислав Зубовић, испред Јавне библиотеке „Данило Киш”, а за ликовне радове Исидора Миљанић и Силвиа Јелачић, испред Културног центра Врбас.

Истовремено, Одбор за обележавање Дечије недеље у општини Врбас усвојио је извештај о активностима које су разне установе, органи и институције организовале поводом традиционалне манифестације посвећене најмлађим. Овогодишњи слоган "Велико срце деце Србије" потврдила су и деца из Врбаса, Бачког Доброг Поља, Змајева, Равног Села, Куцуре и Савиног Села, посебно кроз више хуманитарних акција организованих за пружање помоћи својим другарима.

У реализацији програма Дечије недеље учешће су узеле све основне и средње школе, вртићи, локална самоуправа, Геронтолошки центар Врбас, Центар за физичку културу "Драго Јововић", Културни центар Врбас, Јавна библиотека "Данило Киш", Градски музеј Културног центра, ЈКП "Комуналац", Полицијска станице Врбас и Црвени крст Врбас.

Између осталог, уприличен је пријем деце из вртића, основних и средњих школа и деце из Удружења за помоћ МНРО код председника општине Врбас Предрага Ројевића; у ЦФК су одржане спортске игре за основце, у организацији "Испад продукције" и општине Врбас; на Тргу Николе Пашића су одржане радионице о значају рециклаже за предшколце, у организацији ЈКП "Комуналац", ученици основних школа из Врбаса присуствовали су презентацији ватрогасне и полицијске опреме, представници Координационог тела за превенције вршњачког насиљао пштине Врбас делили су промотивни материјал; на нивоу свих образовних установа организована је хуманитарна акција у којој су прикупљана средства за помоћ ученику Гимназије "Жарко Зрењанин" - укупно је прикупљено 425.500 динара; Центар за физичку културу био је домаћин такмичењу ученика свих школа у баскету и футсалу; Црвени крст организовао је презентације и радионице заједно са ЈКП и ПС; представници Полицијске станице Врбас представили су деци занимање полицијски службеник и приказали опрему и возила која се користе у обављању послова и задатака; у основним школама у Бачком Добром Пољу, Змајеву, Равном Селу, Куцури и Савином Селу одржана је представа "Ах, Црвенкапа", а у Гимназији "Жарко Зрењанин" и ССШ "4. јули" представа "Пупин"; Одбор за обележавање Дечије недеље следио је упутства за продају вредносних налепница и прикупио одређена средства на овај начин. Ученици Основне школе "Вук Караџић" из Бачког Доброг Поља и ове године, трећи пут за редом, традиционалу манифестацију обележили су и хуманитарном акцијом у којој су прикупљали трајне прехрамбене намирнице за потребе чланова Удружења "Мултиарт".

Извор: vrbas.net